NAjczęściej zadawane pytania i odpowiedzi

1. Czym jest system FIBARO i jakie są jego zastosowania?

System FIBARO to bezprzewodowy inteligentny system automatyki domowej, który umożliwia podłączenie wszystkich urządzeń elektrycznych w domu do jednej sieci kontrolowanej przez jedno urządzenie – Home Center.

2. Czy mogę sterować systemem FIBARO za pomocą komputera?

Tak, możesz kontrolować system FIBARO za pośrednictwem komputera osobistego za pośrednictwem sieci lokalnej.

3. Czy mogę sterować systemem FIBARO za pomocą wiadomości SMS?

Tak, możesz kontrolować system FIBARO za pomocą wiadomości SMS.

4. Czy mogę kontrolować system FIBARO przez Internet?

Tak, system FIBARO może być kontrolowany poprzez stronę home.fibaro.com stworzoną specjalnie do tego celu.

5. Czy stracę system, jeśli sprzedam dom?

Nie, nie stracisz.

Jedną z unikalnych zalet naszego systemu jest jego mobilność. Żaden z elementów Systemu FIBARO nie jest trwale połączony z konstrukcją Twojego budynku. Dzięki temu możesz zsiąść i zabrać je do nowego domu. Co więcej, kiedy przeniesiesz cały system do nowej lokalizacji, bramka Home Center zapamięta sieć i ustawienia Twoich modułów. Wszystkie utworzone sceny, skojarzenia itp. Będą nadal działać.

6. Czy system FIBARO jest niezawodnym, bezpiecznym i gruntownie przetestowanym systemem?

Tak. Zanim jakiekolwiek urządzenie systemu FIBARO wejdzie na rynek, musi przejść szereg testów, począwszy od certyfikacji technologii Z-Wave, a skończywszy na badaniu zgodności z normami bezpieczeństwa i emisjami UE.

7. Czy urządzenia systemowe FIBARO wymagają umiejętności programowania?

Nie, urządzenia systemowe FIBARO są gotowe do użycia przed wysyłką do klienta. Wystarczy rozpakować urządzenie i zainstalować je zgodnie z dołączoną instrukcją, aby skorzystać z inteligentnej automatyki domowej FIBARO System.

8. Jaki jest zasięg bezprzewodowy systemu FIBARO?

Zasięg bezprzewodowy w budynkach wynosi około 30 metrów, w zależności od materiałów użytych do budowy. W praktyce topologia sieci Mesh używana przez system FIBARO zapobiega wpływom konstrukcji budynku na jego działanie. Urządzenia zasilane z sieci pracują jako odbiorniki i nadajniki, które mogą wysyłać sygnał radiowy między sobą rozszerzając w ten sposób zasięg sieci.

9. Czy istnieje możliwość, że sąsiad z podobnym systemem będzie ingerował w naszą?

Nie, nie ma takiej możliwości. System FIBARO oparty jest na bramie Home Center i każdy z nich ma unikalny identyfikator. Aby kontrolować urządzenie, musi ono zostać dodane do pamięci HC, w przeciwnym razie nie będzie widoczne ani sterowane.

10. Czy promieniowanie naszych urządzeń jest wysokie?

Poziomy promieniowania naszych urządzeń są około 150-200 razy mniejsze niż w telefonach komórkowych. Przez cały czas nosimy ze sobą telefony komórkowe, a jednak nikt nie zauważył żadnych szkodliwych skutków.